Kdo jsme

Home » Kdo jsme
2012
2013
2014
2015
2016
2012

Jsme mladý taneční pár, který se věnuje tanci salsa 5 let. K tančení salsy jsme se dostali v létě roku 2012, kdy jsme se na našem výletě ve Spojených státech zapsali na intenzivní kurz salsy v taneční škole Granada v Los Angeles.

2013

Po návratu z USA, plní inspirace a energie, jsme se začali věnovat salse naplno a v roce 2013 jsme otevřeli naše první kurzy salsy. Od té doby pokračujeme pravidelně v našem vzdělávání účastí na zahraničních salsa kongresech po celém světě.

2014

Měli jsme to potěšení učit se od těch nejlepších jako jsou: Eddie Torres, Adolfo Indacochea a Tania Cannarsa, Johnny a Luis Vazquez, Oliver Pineda, Rodrigo a Selene, Adrian a Anita, Karel Flores a Marco Ferrigno, Juan Matos, Terry a Cecile, Moauze, Magna Gopal, Leon Rose, Chiquito a Dominican Power, Tropical Gem, Seo Fernandez a mnoho dalších.

2015

Díky inspiraci, kterou získáváme na kongresech, jsme se začali kromě salsa LA style věnovat i jiným stylům: bachata, cha-cha-cha, boogaloo, pachanga, reggaeton a salsa NY on2. Vzhledem k těmto novým tanečním znalostem a zkušenostem jsme mohli na podzim 2014 otevřít nově kurzy párové bachaty a cha-cha-cha footwork.

2016

Během našeho tanečního vývoje jsme se seznámili s mnoha technikami a taneční styly. V současnosti se výhradně věnujeme salse NY on2, dále vedeme hodiny bachaty a kizomby. Velmi důležitá je pro nás technika a správné provedení figur, neméně důležitá je pro nás ale i zábava a radost z toho co děláme.

Adéla Janušová

Tanečnice a lektorka

Adéla Janušová (*1989) – věnuji se tanci od svých 4 let. Začala jsem baletem, dále jsem pokračovala disco dance a disco show dance, hip hop a street dance. K salse jako hudbě a tanci jsem se dostala, když jsem poznala Jesúse v roce 2010, který mne naučil tuto nádhernou hudbu poslouchat a společně jsme se pak naučili, jak na ní tančit.

Javier Jesús Escobar Castillo

Tanečník a lektor

Javier Jesús Escobar Castillo (*1984) – jsem milovníkem salsy jako hudby od narození a také vašnivým sběratelem této muziky. Zajímám se o historii salsy od svých 18 let a podporuji salsa movement i jako Dj. Věnuji se tanci od roku 2012 společně se svou partnerkou Adélou Janušovou.

Přidejte se do našeho týmu...

Chcete se k nám přidat? Napište nám..

Taneční prostory

Taneční lekce a párty probíhají v Café Klub Slavie (Jirsíkova 2, České Budějovice). V těchto prostorech najde bar, kde se lze občerstvit. Můžete se zde dozvědět o dalších kulturních akcích, které tento klub pořádá, jako jsou například Salsa tančírny, Rumba Latina a další párty, koncerty a přednášky. Tento prostor je nekuřácký. Naším druhým sálem pro výuku jsou prostory u Mariánského náměstí v Riegrově ulici.